Raport: Skargi Obywateli na Wymiar Sprawiedliwości. Maria i Czesław Kubik, Anna Górka, Adam Cabała w pierwszym tomie Raportu

konferencja media

Szanowni Państwo!

W ramach podjętej przez wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego inicjatywy „okrągłego stołu na temat reformy wymiaru sprawiedliwości” doszło do spotkania wielu środowisk zainteresowanych tą tematyką. Osoby poszkodowane przez sądy i prokuraturę zgromadziły się w Sejmie w dniu 18 lutego 2020 r. na konferencji poświęconej właśnie ich problemom.

Ogrom spraw zgłaszanych przez ludzi, ich waga i wieloletnia krzywda jaką doznają obywatele od instytucji naszego państwa musi wywrzeć wrażenie na każdym, kto się z tymi problemami zetknie. Także i ja – poseł, polityk, prezes Stronnictwa – byłem poruszony rozmiarem zgłaszanych niesprawiedliwości. Dziękuję organizatorom konferencji, w szczególności marszałkowi Piotrowi Zgorzelskiemu, a także przedstawicielom organizacji społecznych, którzy przyczynili się do zorganizowania konferencji. Umożliwiło to osobom poszkodowanym przekazanie ich problemów, obok których nie sposób przejść obojętnie.
Obiecuję, że jako prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zrobię wszystko, żeby doprowadzić do szczegółowego zbadania zgłaszanych krzywd. Będziemy dążyli do tego, żeby powstała – na odpowiednim szczeblu – komisja do szczegółowego zbadania skarg pokrzywdzonych.
Będziemy także – we współpracy ze stowarzyszeniami i organizacjami poszkodowanych – dążyli do zdefiniowania takiego kształtu reformy wymiaru sprawiedliwości, żeby polskie sądy były jak najbardziej sprawiedliwe i działały dla dobra obywateli. To obiecuję także jako kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Do tematu powrócimy.

kolumnowa obrady

banery kubik sejmcabała konferencjakonferencja